گوینده: اکرم پریمون

ناشر صوتی: آوانامه

ناشر متنی: انتشارات مازیار

مدت زمان: 02 ساعت و 12 دقیقه

.

اولین زن برنده دو جایزه نوبل کیست؟

ماریا اسکولودسکا کوری ملقب به ماری کوری، در سال 1867 در لهستان به دنیا آمد. و در طول زندگی خود دستاوردهای بسیاری برای جامعه بشریت به ارمغان آورد. وی در سال 1893 لیسانس خود را در رشته فیزیک دریافت کرد و یک سال بعد از آن، موفق به اخذ لیسانس ریاضیات نیز شد. مهمترین و بزرگترین دست‌آورد علمی کوری، نظریه‌ای بود که خود آن را رادیو اکتیویته نامید. کتاب «کوری و رادیواکتیویته»، چهارمین کتاب از مجموعه «شش نظریه که جهان را تغییر داد»، به بررسی نظریه کوری می‌پردازد. این کتاب با نثری روان به بیان مختصر زندگی زنی پرداخته که، برنده دو جایزه علمی نوبل در دو رشته متفاوت شده است و نظریه بزرگ او را، که منجر به کشف رادیواکتیویته شد، شرح می‌دهد.

مردی در عرصه کتاب‌های علمی

پل استراترن نویسنده‌ی سرشناس بریتانیایی، در سال 1940 در بریتانیا متولد شد. عمده شهرت وی در زمینه کتاب‌های علمی است. از جمله آثار وی که در ایران نیز ترجمه و منتشر شده است، می‌توان به «آشنایی با اسپینوزا»، «آشنایی با دکارت»، «آشنایی با نیچه»، «آشنایی با هیوم»، « آشنایی با داستایفکی» و … اشاره کرد.

داستان کوری و رادیواکتیویته را بشنوید

شرکت آوانامه با همکاری انتشارات مازیار، کتاب صوتی «کوری و رادیواکتیویته» را، از مجموعه‌ کتاب‌های «شش نظریه که جهان را تغییر داد»، تولید و منتشر کرده است. شما علاقه‌مندان به کتاب‌های علمی می‌توانید، این کتاب را با صدای اکرم پریمون شنیده و با اولین زن برنده جایزه نوبل و نظریه‌اش بیشتر آشنا شوید.

 

.

بخشی از این کتاب صوتی را بشنوید:

بخش اول

نسخه کامل کتاب صوتی کوری و رادیواکتیویته را می توانید از اینجا دانلود کنید.